ГоловнаМій профільРеєстраціяВихідВхідЛучанська ЗОШ І-ІІІ ст.Вівторок, 2019-08-20, 3:42 PM
 Проблема наркоманіїВи увійшли якГість | Група "Гості"Вітаю ВасГість| RSS

 
 

Ранніми ознаками вживання наркотичних речовин,
незалежно від виду наркотичної речовини,
можуть бути наступні зміни у поведінці, характері та фізіології підлітків:

 • Безпідставне зникнення підлітків з дому на досить тривалий час;
 • Пропуски занять у школі, погіршення успішності в навчанні;
 • Різкі зміни у поведінці  підлітків (необгрунтована агресивність, злобність, замкнутість, зміна кола друзів, неохайність), що не були властивими раніше;
 • Поява брехливості, відчуженості;
 • Виникнення боргів у підлітків;
 • Зникнення цінних речей та грошей з дому, крадіжки;
 • Зникнення зацікавленості до навчання, праці, захоплень, телебачення;
 • Зникнення з дому або поява у підлітка таких хімічних речовин, як: оцет, питна сода, перманганат калію, йод, ацетон та інші розчинники, флакони з невідомими рідинами;
 • Знаходження у підлітків шприців, голок, гумових жгутів, пилюль, наркотичних речовин;
 • Поява в лексиконі підлітків нових жаргонних слів: баян, машина – шприц; колеса – пилюлі; драп, план, дурь, ширка – назва наркотичних речовин та ін.;
 • Наявність у підлітків слідів від ін’єкцій у будь-яких частинах тіла, особливо на передплеччі;
 • Розлади сну (безсоння або надзвичайно тривалий сон, сон вдень, важке прокидання, тяжкий сон);
 • Розлади апетиту (різке підвищення апетиту або відсутність, прийом значної кількості солодощів, поява надзвичайної спраги);
 • Коливання розміру зіниць (зіниці різко розширені або завужені до булавкової голівки) та кольору шкіри (різко бліда, сірувата).

 

Найпоширенiшими наркотичними речовинами на Українi є:

§  препарати коноплi (канабiоiди)

§  препарати опiю (опiати)

§  психостимулятори (амфетамiни).

 

Найчастiшi шляхи вживання наркотичних речовин:

§  паління (гашиш, маріхуана, анаша, героїн та ін.)

§  внутрiшньовенне введення наркотичних речовин (екстракт з макової соломки «ширка», героїн, ефедрон та iн.)

§  вживання таблетованих форм (екстазi, первентiн та iн.)

§  вдихання (героїн, марiхуана, гашиш та iн.)


Раннi ознаки вживання наркотикiв можуть бути рiзними, в залежностi вiд того, який наркотик, в якiй кiлькостi та комбiнацiї вживає пiдлiток. В залежностi вiд того, в якому станi перебуває пiдлiток (сп’янiння, вихiд з нього, або в перервi мiж прийомами наркотикiв), раннi ознаки вживання наркотичних речовин можуть вiдрiзнятися. 
 

Цi стани характеризуються наступними ознаками: 
 

1. Сп’янiння пiсля вживання канабiоїдiв (марiхуана, гашиш або сленговi назви - план, драп, травка, дурь та iн.) Гашишне сп’янiння: 
через 5-15 хв. пiсля палiння виникає вiдчуття пiднесеного настрою та приливу сил, сильний голод i спрага. Психiчний стан при сп’янiннi коливається вiд немотивованої веселостi, смiху, розгальмованостi до тривоги, страху, агресивностi. Зiницi у станi сп’янiння розширенi, вони блищать, шкiра блiда, сухi губи. Вiдмiчаються м’язовi подригування, можуть виникати галюцiнацiї. Закiнчується сп’янiння тяжким сном, слабкiстю, апатiєю. В перервах мiж прийомами цих наркотичних засобiв на перших етапах нiяких суттєвих змiн у поведiнцi пiдлiткiв не вiдмiчається. Через декiлька мiсяцiв (1 - 2) пiсля регулярного (щоденного) вживання канабiоїдiв можуть виникнути такi ознаки: - псується або безпiдставно змiнюється настрiй, безсилля змiнюється дратiвливiстю, агресивнiстю, порушується сон (сонливiсть вдень), з’являється головний бiль, озноб, пiтливiсть шкiри, тремор, пiдвищується артерiальний тиск. 

 

2. Сп’янiння, викликане вживанням опiатiв (екстракт з макової соломки, героїн та iн.): 
Пiсля прийому наркотику виникає ейфорiя (пiдвищення настрою), приємне почуття комфорту та розслаблення, зiницi рiзко звуженi, обличчя та шия червонiють, з’являється зуд шкiри переважно обличчя. Пiд час сп’янiння пiдлiтки малорухомi, шукають усамiтнення та спокою. При необхiдностi пiдлiтки можуть легко приховувати усi ознаки сп’янiння, окрiм рiзко звужених зiниць. При виходi з стану опiйного сп’янiння зiницi розширенi, може виникнути нудота, рвота, бiль у рiзних частинах тiла, пiдвищена температура тiла, зростання частоти серцевих скорочень, коливання артерiального тиску, безсоння, видiлення з носу. Психiчний стан характеризується дратiвливiстю, злостивiстю, нестiйкiстю настрою. Залежнiсть вiд опiатiв виникає дуже швидко, особливо при внутрiшньовенному шляху введення. В зв’язку зi швидким виникненням залежностi пiдлiток часто намагається пiти з дому, незважаючи на заперечення батькiв. Часто штучно провокує конфлiктнi ситуацiї, щоб скористатися ними i пiти з дому. 

 

3. Сп’янiння, що визване вживанням психостимуляторiв (амфетамiнiв - екстазi, первентiн, ефедрон): 
При цьому видi сп’янiння пiдвищується фiзична активнiсть, виникає ейфорiя, почуття «невагомостi», увага швидко вiдволiкається, посилюється статевий потяг, з’являється вiдсутнiсть бажання спати, розширюються зiницi, з’являється м’язовий тремор, обличчя блiде, артерiальний тиск пiдвищений. Вихiд з амфетамiнового сп’янiння супроводжується безсиллям, болем у рiзних частинах тiла, тривалим важким сном, пiдвищеним апетитом, тахiкардiєю, похмурим настроєм зi злостивiстю i агресивнiстю. В перервах мiж вживанням наркотикiв цiєї групи поведiнка пiдлiткiв схожа на поведiнку при вживаннi опiатiв.

 

Вашій дитині потрібна Ваша підтримка

 

Отже, якими  повинні бути Ваші дії?

 

Наявність у підлітків однієї або декількох з вищевказаних ознак не дає підстав для ствердження того, що підліток вживає наркотики, однак це повинно спонукати батьків, вчителів та близьких підлітка звернутись за консультацією до фахівців!

У першу чергу, Ви повинні відверто поговорити з дитиною. У цій бесіді по душам потрібно з'ясувати, чому він почав вживати наркотики, коли і за яких обставин це сталося. Запитайте також про те, як сама дитина ставиться до ситуації, що склалася і що він має намір робити надалі.

Ця розмова дуже складна - і для Вас, і для Вашої дитини, - тому дуже важливо, щоб Ви зробили все правильно. Не кричіть на дитину, не робіть скандалів і не звинувачуйте його в усіх тяжких. Намагайтеся вести себе спокійно і по-діловому. Відкрито і чесно скажіть дитині, що Ви дуже турбуєтеся за його долю і з чим пов'язана Ваша тривога.

Разом з тим, не робіть вигляд, що все нормально. Скажіть дитині, що він, звичайно, господар своєї долі, але Ви, незважаючи на всю свою любов, не станете жодним чином підтримувати його згубні звички. Що Ви не станете його жаліти, не будете допомагати йому грошима і т.д. Що Вашу всебічну допомогу він може отримати тільки в одному випадку - якщо він свідомо і щиро буде прагнути «зав'язати» з наркоманією. Ваша дитина повинна зрозуміти, що відповідальність за свої вчинки доведеться нести йому самому: ніхто не буде віддавати його борги, захищати від наркоторговців, опікувати в навчанні або на роботі. Головне - дати зрозуміти, що Ви не збираєтеся дозволяти йому псувати життя рідним і близьким.

Вам слід дізнатися якомога більше про наркотики, наркоманію, способи детоксикації, лікування, реабілітації.

 

АПТЕЧНА НАРКОМАНІЯ

З давніх часів аптека манить і приваблює наркомана. Причина такої привабливості в тому, що багато наркотичних речовин використовуються в медицині, і їх набагато більше, ніж уявляє собі непосвячений. Крім того, деякі медичні препарати придатні як "напівфабрикати" для виготовлення з них сильнодіючих наркотиків. Найбільш популярними є аптечні наркотики опіатної групи (кодеїн, трамадол), ефедрин вмісткі препарати. Кодеїномісткі препарати - такі, як Кодтерпін, Кодесан, Кофекс, Терпінкод, Седалгін, Пенталгін, та інші, наркоманами застосовуються в трьох випадках: початківцями - для отримання "кайфу" від кодеїну, системниками - як засіб проти кумару (опіатної "ломки"), і просунутими юзерами - для виготовлення дезоморфіну, який значно сильніше кодеїну і може вживатися внутрішньовенно. До речі, дезоморфінова наркоманія розцінюється наркологами як одна з найбільш згубних. А також його формула по токсичній дії перевищує героїн в 500 разів! На вулицях дезоморфін прозвали як «годішка», «електроширка», «крокодил», «електричка».

Є ще один з найпопулярніших аптечних наркотиків - Тропікамід. Зазвичай Тропікамід застосовується в офтальмології. В аптеках продається без рецепта. Наслідки вживання тропікаміду дуже серйозні. Він діє на організм і психіку руйнівно: людина втрачає зір, виникає сильне звикання. У тих хто сідає на систематичне вживання, буквально в лічені терміни жовтіє шкіра. Також може початися панічний страх світла, людину будуть мучити болі в очах. При тривалому вживанні тканини в організмі починають гнити, неминучі всілякі хвороби серця. Далі такий наркоман почне страждати епілептичними припадками, його буде мучити ломка, сильні болі в м'язах і суглобах, тахікардія, запаморочення, пропаде пам'ять, почнеться втрата ваги. Вживання цього препарату дуже швидко призводить до деградації і божевілля.

 

 
 
Форма входу

Пошук

Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 67

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту
Лимар Юлія Анатоліївна Інспектор з ювенальної превенції сектору превенції Таращанського ВП Тел: (095)38-00-326 Пн-Пт з 9 до 18 год.

 

Copyright MyCorp © 2019