Ой, весна, весна днем красна
За астрономічним календарем весна починається 22 березня у день весняного рівнодення, а за народним календарем весну зустрічають декілька разів. Перша зустріч починається від дня преподобної мучениці Євдокії (14 березня), або Явдохи. Другу зустріч весни влаштовували 22 березня на Сорок Святих, а третю, наймасштабнішу, – на Благовіщення, яке відзначають 7 квітня.
У Лучанській ЗОШ І-ІІІ ст. зустрічали весну 15 березня. Учні 2 класу разом зі своїм класоводом Пустовіт Р.І. підготували чарівне дійство зустрічі весни, познайомили присутніх з весняними прикметами та прислів’ями. Діти відтворили обряди закликання птахів, сонця та весни. Для обрядодії зустрічі птахів батьки спекли весняне печиво у вигляді «пташок-жайворонків», які роздавали дітям. Ще учні молодших класів із захопленням водили хороводи та «Кривий танець», проводили весняні ігри, супроводжуючи їх веснянками.
Слухаючи пісні про весну, прислів’я, загадки, прикмети не перестаємо захоплюватись геніальною мудрістю народу нашого. Як же влучно, дотепно, соковито прикладали слово до слова, залишаючи все це нам у спадок. Як обожнювали природу, уміли розуміти й берегти її. Добре, що ми живемо в час, коли народ наш повертає із забуття те, що залишили нам у спадок предки. Тож закликаймо весну разом:
Весно, весно, весняночко,
Прийди до нас, Подоляночко.
Прийди до нас, теплом утіш.
А ти, сонечку, світи ясніш.