Шевченківські дні
Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Цього року Україна відзначає 206 річницю з дня народження великого українського поета. Споконвіку щедрою і благословенною була українська земля, бо на ній народжувалися люди, перед генієм котрих схиляється світ. І найперший серед них — Тарас Шевченко, велетень духу і співець народної свободи.
Цього дня на урочистій лінійці учні та вчителі Лучанської ЗОШ І-ІІІ ступенів вшанували пам'ять великого Кобзаря.
Інформаційний супровід здійснили учні 9 класу.(Класний керівник Лазебна О.А.)
Свято 8 березня
6 березня напередодні Міжнародного жіночого дня учні та вчителі Лучанської ЗОШ І-ІІІ ступенів запросили на святковий концерт особливих гостей - матусь та бабусь школярів.На імпровізовану сцену по черзі виходили учні кожного класу, щоб привітати найдорожчих членів своїх родин.А приготували вони разом із своїми класоводами та класними керівниками чуйні пісні, запальні танці та гумористичні сценки.Приємним сюрпризом для присутніх став виступ жіночого вокального ансамблю на чолі із директоркою школи.Яскравою вийшла і фінальна пісня усіх учасників концерту під супровід дощу з мильних бульбашок. Це яскраве дійство стало реальністю завдяки підтримці голови села Найдича Р.О., за допомоги якого стало можливим придбання якісної звукопідсилюючої апаратури, світломузики, стробоскопу та лазерної установки.
Все найкраще дітям! Не на словах, а справжніми ділами.Дякуємо!
Свято Масниці
28 лютого у Лучанській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося свято Масниці або Колодій.
Cвято Колодія — одне з праслов’янських свят, яке сягає доби Трипільської культури. Це низка обрядових дійств на честь весняного пробудження природи,відоме як Колодія, Колодка, Масляна тощо. Протягом семи днів відбуваються урочистості, що славлять Колодія.
Тож і учні нашої школи долучились до збереження українських традицій, підготувавши святкове дійство.Тут були і танці, і пісні, і конкурсні розваги.Не обійшлося і без спалення опудала Масниці.Завершилося святкування частуванням усіх присутніх млинцями, варениками, пиріжками та чаєм.
Дякуємо учням 7 класу, які разом із своїм класним керівником Герасименко Аллою Мечиславівною та педагогом-організатором Коломієць Аллою Валеріївною зробили таке чудове свято.
Чергова перемога ВК "Лучаночка"
Цього тижня відбулися щорічні районні змагання з волейболу серед закладів загальної середньої освіти Таращанського району.Дівчата здобули впевнену перемогу у двох вікових групах.Вітаємо переможців та їх багаторічного наставника Вітюка Олександра Єремійовича!
Міжнародний день рідної мови
21 лютого в Лучанській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся захід до Міжнародного дня рідної мови.Інформаційну підтримку здійснили учні 8 класу.(Класний керівник Вегерінська С.Я.)
Тренінг до Дня безпеки в Інтернеті
6 лютого відбулася зустріч учнів 7-11 класів з представниками КЗ КОР "Київський обласний молодіжний центр", які провели тренінг з медіа безпеки.
Зустріч випускників
Щороку, у першу суботу лютого, Лучанська школа гостинно відчиняє двері, запрошуючи випускників у рідні стіни на вечір-зустріч. Незважаючи на дощ і холод у коридорах закладу можна зігрітися усмішками, жартами та спогадами про шкільні роки колишніх учнів.
Хтось зовсім недавно залишив улюблену парту, а для когось вже десять років тому пролунав останній дзвінок, та їх усіх об'єднують рідні вчителі, незабутні уроки, шалені перерви, веселі концерти, цікаві екскурсії, які залишаться в пам'яті назавжди.
Під час проведення традиційного святкового концерту кожен із присутніх мимоволі поринув у безтурботні шкільні будні, а у "живій" розмові з класними керівниками уявно пережив ще раз найяскравіші (позитивні та не дуже) моменти навчання.
Не забувайте рідної школи, повертайтеся сюди знову і знову, адже тут радітимуть вам завжди, навіть, якщо ви вже дорослі.
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
Цього дня учні Лучанської ЗОШ І-ІІІ ступенів на лінійці вшанували пам'ять жертв Голокосту.А також у цей день відзначається День визволення села Лука від нацистських загарбників у роки Другої світової війни.
Інформаційну підтримку заходу здійснили учні 10 класу. (Класний керівник Гейко А.А.).
День Соборності України
22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря, як велике свято - День Соборності України.
Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібрання було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.
Протягом багатьох століть український народ не раз піднімався на боротьбу з поневолювачами. Історія була жорстокою до нашої Батьківщини. Протягом багатьох століть Україна не мала своєї державності та єдиної території. Її землі в різні періоди належали багатьом державам. Революційні події 1917-1918 років призвели до проголошення двох республік - УНР і ЗУНР.
У грудні 1918 року лідери двох новоутворених держав у місті Фастові підписали договір про маючу наступити злуку обох українських держав в одну державну одиницю. Цей договір був урочисто проголошений у м.Києві на Софійській площі 22 січня 1919 року як злука УНР і ЗУНР. Той день увійшов у історію як День Соборності України.
Різдвяний вертеп
Учні Лучанської ЗОШ привітали односельців та працівників місцевих підприємств з новорічними святами.У виконанні дітей звучали колядки,щедрівки та щирі вітання.